Concurs de colaje

Concursul a implicat realizarea de afişe (folosind tehnica colajului), după o temă la alegere.

În concurs s-au înscris tineri cu vârsta cuprinsă între 10 şi 18 ani de la Şcoala Generală nr. 2 „Dimitrie Cantemir”; Şcoala Generală nr. 3 „Constantin Parfene”; Şcoala Generală nr. 5 „Ştefan Cel Mare”; Şcoala Generală nr. 7 „Constantin Motaş”; Şcoala Generală nr. 8 „Alexandra Nechita” şi Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui.

Au fost organizate trei ateliere de lucru lunare (noiembrie, decembrie, ianuarie), în care cei 89 de participanţi au format 21 de echipe. Jurizarea a avut loc în luna februarie iar din juriu au făcut parte bibliotecari de la Biblioteca Judeţeană “Nicolae Milescu Spătarul” Vaslui. În cadrul jurizării s-au urmărit: spiritul inovativ al participanţilor, folosirea cât mai diversificată a materialelor puse la dispoziţie, transmiterea unui mesaj clar şi în concordanţă cu tema aleasă.

Premiile şi diplomele de paricipare au fost înmânate în cadrul Conferinţei de închidere a proiectului “Biblioteca cu recenzii” şi au constat în cărţi şi produse de birotică.

Premiul I
În lumea poveştilor
Agape Dariana
Bîcu Denisa
Huideş Smaranda
Moşanu Alina
Şcoala Nr. 2 „Dimitrie Cantemir” Vaslui
Premiul I
Ferestre spre Univers
Iacob Anca
Ţolescu Mihnea
Turcu Alexandru
Popa Ciprian
Şcoala Nr. 5 „Ştefan Cel Mare” Vaslui
Premiul II
Ferestre spre Univers
Vasilescu Miruna
Dănilă Iulia
Bucătaru Bogdan
Bujder Ioana
Florea Andrada
Şcoala Nr. 5 „Ştefan Cel Mare” Vaslui
Premiul II
Sănătatea noastră – sănătatea mediului
Stroiescu Paula
Manolache Georgiana
Păun Ioana
Tudusciuc Roxana
Şcoala Nr. 2 „Dimitrie Cantemir” Vaslui
Premiul III
Sănătatea noastră – Sănătatea mediului
Bălăuţă Roberta
Ciacîru Erika
Diaconu Lorena
Rusu Claudia
Şcoala Nr. 7 „Constantin Motaş” Vaslui
Premiul III
Cadouri de Crăciun
Onuţ Cristina
Pădurariu Ştefania
Teletin Aura
Morariu Alina
Şcoala Nr. 3 „Constantin Parfene” Vaslui
Menţiune
În lumea poveştilor
Agafiţei Georgiana
Cozmei Iulia
Avasiloaie Anda
Şandor Lorena
Şcoala Nr. 7 „Constantin Motaş” Vaslui
Menţiune
Cadouri de Crăciun
Chinoru Cosmina
Prisecaru Andreea
Şcoala Nr. 8 „Alexandra Nechita” Vaslui
Premiu special
Spune NU drogurilor
Sârghe Georgiana
Roman Marina
Spânache Ana-Maria
Lupu Monica
Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
Premiu special
Biblioteca
Balan Andreea
Moraru Maria
Dănilă Georgiana
Codreanu Aida
Spânache Lăcrămioara
Liceul Teoretic „Emil Racoviţă” Vaslui
Diplomă de participare
Cartea
Suhan Mircea
Băhnăreanu Paul
Şcoala Nr. 3 „Constantin Parfene” Vaslui
Diplomă de participare
Crăciun Fericit!
Trufia Flavius
Gavril Bogdan
Sârbu Narcis
Cărare-Hordilă Mihai
Şcoala Nr. 7 „Constantin Motaş” Vaslui
Diplomă de participare
Ferestre spre Univers
Mihai Adelina
Oatu Diana
Onciu Petronela
Prisecaru Maria
Şcoala Nr. 3 „Constantin Parfene” Vaslui
Diplomă de participare
Lumea poveştilor
Vartolomei Andreea
Vieriu Cezara
Baran Andreea
Dima Teodora
Şcoala Nr. 8 „Alexandra Nechita” Vaslui
Diplomă de participare
Lumea poveştilor
Penişoară Diana
Spînu Gabriela
Şorea Alexandra
Parnavel Emilia
Şcoala Nr. 2 „Dimitrie Cantemir” Vaslui
Diplomă de participare
Lumea poveştilor
Zaharia Carla
Doroftei Andra
Ciobotaru Abigail
Dănilă Ştefan
Tîrnoveanu Elisia
Şcoala Nr. 5 „Ştefan Cel Mare” Vaslui
Diplomă de participare
Cadouri de Crăciun
Coman Bianca
Ungureanu Cătălina
Chiriac Georgiana
Păun Maria
Şcoala Nr. 3 „Constantin Parfene” Vaslui
Diplomă de participare
Internetul
Lazăr Răzvan
Apetrii Dănuţ
Bulugu Alexandru
Angheluţă Ştefan
Şcoala Nr. 8 „Alexandra Nechita” Vaslui
Diplomă de participare
România
Chiriac Raluca
Gugleş Denisa
Lungu Roberta
Cărare Ioana
Hanganu Diana
Matei Andreea
Şcoala Nr. 7 „Constantin Motaş” Vaslui
Diplomă de participare
Cartea
Mărăndescu Ana-Maria
Neamţu Paula
Bărdiţă Larisa
Gheorghiu Teodora
Donea Ştefan
Şcoala Nr. 5 „Ştefan Cel Mare” Vaslui
Diplomă de participare
În lumea basmelor
Cioarec Emilian
Pester Alexandru
Acsinte George
Axinte Silviu
Şcoala Nr. 7 „Constantin Motaş” Vaslui